Suvaitsemattomuutta suvaitsemattomia suvaitsevaisia kritisoivien kesäjuhlat räjähtivät paradoksiin

0
4

(HS.FI) Järkyttävä onnettomuus kohtasi tämänvuotista suvaitsemattomuutta suvaitsemattomia suvaitsevaisia kritisoivien yhdistyksen kesäjuhlia.

Heti juhlien avajaispuheen aikana, jossa yhdistyksen puheenjohtaja Simo Tiine ihmetteli miksi suvaitsevaiset eivät suvaitse suvaitsemattomuuden suvaitsemisen suvaitsevuutta tai mitähän vittua nyt taas, koko juhlapaikka räjähti imploosionomaisesti sisäänpäin ja katosi loogisen paradoksin syövereihin.

“Sitä minä kyllä ihmettelen että mikseivät nämä ihmiset, jotka ovat olemassa omassa päässäni ja joita kutsun suvaitsevaisiksi, suvaitse sitä että olen väkivaltainen ja itsekeskeinen perseääliö”, pohdiskeli tragediaa nettikirjoittaja Terttu Raamatulla-Päähän.

Paradoksiekspertti Doc Brownin mukaan on epätodennäköistä että yhdistyksen jäseniä enää koskaan tavataan omassa aikajatkumossamme, “mikä on aivan helvetin hyvä juttu”.

4 lukijakirjettä

  1. Hurja Megadrive sanoo:

    Eihän tuossa mitään paradoksia ole! Hipit olette lukeneet taas liikaa skifiä!

    (0)
  2. Paskervo Pisservonpoika sanoo:

    Mutta entäs meidän maahanmuuttokriittisten suunnittelemat pikkutyttöjen raiteilleheittäjäiset…

    (0)

Lukijakirjeitä ei vastaanoteta.