24.2.2012 11:44 | Kotimaa
Iltapäivälehtien ihanat prinsessaliitteet syntyivät terveinä
Photo Credit: xiombarg
Kauniit sisarukset muistuttavat monilla tavoin toisiaan, sillä molemmilla on sininen iho, keltaiset silmät ja tosi ihanat pienet kruunulogot ympäri etusivua. Asiantuntijat ovat jo ehtineet epäillä läheisempääkin sukulaissuhdetta, sillä molemmissa vauvoissa näkyy sama suttuinen valokuva, jonka Ruotsin kuningashuone oli ladannut Facebookiin. Rojalistien mukaan on aivan normaalia, että vuosisatoja keskenään paritelleet sukulaiset tuottavat hieman sisäsiittoisia jälkeläisiä.
Kuninkaalliset vauvaliitteet ovat terveitä. Varsinaista informaatiosisältöä niissä ei ole, joten niiden lukeminen ei aiheuta välitöntä vaaraa, joskin lääkäreiden mukaan liiallinen syventyminen saattaa aiheuttaa akuuttia hellamunguudeli-taivastelua ja orastavaa idiotismia.
5 luciain ciriettä
Kumpi on vaihdikko ja kampi ei?
Kauheesti eri mieltä olette.
6
2
Paa Tero
24.2.2012 13:28
Kysykää nyt dosentti Veijo Antti Sepon mielipide!
Lukijat arvostavat.
9
0
V. Hietala
24.2.2012 13:43
Olen pettynyt siihen ettei lehtilehti ota kantaa rinrempsan nimen suhteen. Mistä nyt tiedämme onko se sovelias vai ei?
Lukijat arvostavat.
12
0
Sebastian
26.2.2012 10:51
Hyvin pyyhkii prinsessalla. Ei ole mitään venäläistä sahapaperi ludmillaa.
Republikaani
27.2.2012 13:36
Muualla maailmassa prinsessan syntymästä on uutisoitu mm. näin: “Pieni tyttö syntyi ja jäi henkiin. Kuten noin 40 miljoonaa muuta tyttöä tänä vuonna – ja reilut 40 miltsiä poikaa päälle. Erikoista syntymässä on se, että se tapahtui pohjoisessa melko pienen väestönkasvun maassa.”
Ja: “Syntyi vauva Ruotsinmaalle. Katso kuvat! No joo, älä sit katso, samalta se näyttää kuin muutkin maailman vauvat. Joskin ihonväri on pari sävyastetta vaaleampi kuin keskivertovauvalla.”
Lukijat arvostavat.
6
0
Lady Dada
29.2.2012 20:24