1. Juhana Ääntenkalastaja Kirkkovene äänestää todennäköisemmin Aku Ankkaa kuin toisin lue kommentti…

  2. Wamibo Höpöhöpö, kyllähän vuosi sitte kahvia meni myös, varmaan enemmänki, kun lue kommentti…

  3. Gastronomen Est Omen Miltä Niinistö maistuu? Kaikkien hyvin tiedossa olevien faktojen ja lue kommentti…

Ota tästä nyt ilmainen Lehti:

20.1.2005 16:15 | Kotimaa

Lipposen tyttäret odottavat Lipposelta vastauksia maaliskuun loppuun mennessä

(HELSINKI) Eduskunnan puhemiehen Paavo Lipposen (sd.) tyttäret Emilia (syntynyt 1998) ja Sofia (s. 2000) odottavat saavansa isältään lukuisia vastauksia viimeistään maaliskuun aikana.

Lehden haastattelussa tyttäret kertovat miettineensä “tosi usein”, miksi heidän isänsä on niin paljon poissa kotoa, miksi isä on niin paljon äitiä vanhempi, miksi isä on aina televisiossa ja miksi taivas on niin sininen.

Lipposen, 63, tyttäret kertovat kyllästyneensä isänsä jahkailevaan tiedotuspolitiikkaan. Lipponen [Paavo] ilmoitti tänään, että hän kertoo vasta maaliskuussa aikeistaan asettua uudelleen ehdolle SDP:n puheenjohtajaksi. Hän antaa ilmoituksen SDP:n puoluevaltuuston kokouksessa 9. maaliskuuta.

“Aaaaaaaaiiiiiiaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!”, nuorempi tytär ilmoittaa nelivuotiaan päättäväisyydellä.

Yxi luciain cirie

  1. U fail the internet

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Anonymous

    21.1.2005 21:48

Lehti också här

Lisää luettavaa Kotimaa (Juttu 700/971)